BUTY DO BIEGANIA

Sport odgrywa ważną rolę w życiu wielu z nas, aktywność fizyczna wpływa na naszą kondycję, sprawność a w rezultacie na nasze zdrowie. Dlatego jedną z najczęściej wybieranych przez nas aktywności jest właśnie bieganie. Nie może się przy tym obejść bez specjalnie dobranego obuwia, przede wszystkim wygodnego i lekkiego by nie obciążać naszych stóp.

Ważną sprawą przy doborze właściwego obuwia biegowego jest odpowiednie dopasowanie. But nie może być za luźny, ponieważ będzie nas obcierał. Nie może być również za mały, bo spowoduje to ograniczenie krążenia krwi, nadmierną potliwość stopy, a w rezultacie ból i dyskomfort.

Obuwie biegowe powinno być również dopasowane do panującej aury. Latem użyjemy obuwia z przewiewnych, ażurowych materiałów, wentylujących nasze stopy. W chłodniejsze dni będzie to obuwie z pełniejszą cholewką, dodatkowo zapobiegającą przed wilgocią z zewnątrz.

Idealnym kompromisem, aczkolwiek droższym, jest obuwie wykonane z oddychającej ale wodoszczelnej membrany typu GORETEX.

Ważnym czynnikiem, decydującym również o wyborze odpowiedniego obuwia biegowego jest teren, po którym będziemy się przemieszczać. Inne cechy powinno mieć obuwie do biegania po płaskim, równym podłożu z dobrymi parametrami przyczepności, inne cechy obuwie do biegania po trudnym i zróżnicowanym terenie. Tutaj największe znaczenie ma materiał podeszwy, który rzeźbą protektora lub jej brakiem, oraz rodzajem użytego tworzywa wspomaga przyczepność do zróżnicowanego podłoża oraz zwiększa stabilność stopy.

Nie do przecenienia jest również odpowiednia amortyzacja obuwia. Stawy i ścięgna podczas biegania są narażone na duże obciążenia, które można zminimalizować właściwą i skuteczną amortyzacją. Pamiętajmy, że odpowiednia, skuteczna i lekka technologia użyta w budowie dobrego obuwia biegowego ogranicza do minimum groźbę bolesnej i trwałej kontuzji. Na skuteczne technologie stać natomiast tylko najlepszych producentów. Dla własnego dobra i zdrowia warto zainwestować w niezawodny i sprawdzony produkt renomowanych marek.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą butów do biegania!

Sklep EGO SPORT na ALLEGRO