DZIECIĘCE BUTY SPORTOWE

Do 10. roku życia mózg dziecka potrzebuje dużo aktywności fizycznej aby prawidłowo się rozwijać. Odkąd maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki, jego potrzeba ruchu stale rośnie. Choć małe dzieci nie uprawiają sportu, codziennie intensywnie trenują - biegają, skaczą, wspinają się, pokonują najróżniejsze przeszkody terenowe - dlatego dziecięce buty sportowe są najodpowiedniejsze dla małych stóp. Odpowiednio dopasowane, zdrowe dziecięce obuwie sportowe to gwarancja prawidłowego rozwoju stopy od najmłodszych lat.

Buty dla malucha nie koniecznie muszą sięgać za kostkę. Najważniejsze jest to aby nie krępowały ruchów stopy, czy też nie utrudniały kucania czy wstawania. Ich zapiętek powinien być dosyć sztywny, natomiast podeszwa musi być elastyczna i sprężysta, oczywiście nie może być zbyt gruba, aby dziecko mogło czuć podłoże. Ważna jest też profilowana wkładka wewnętrzna, która sprawia, że stopa dziecka będzie układała się idealnie. Należy pamiętać również o wadze buta, nie mogą być ciężkie! Wszystko to razem daje gwarancję zdrowia i komfortu ruchu.

Wybór obuwia dla dziecka jest trudnym zadaniem. Dzieciom stopy jeszcze rosną, dlatego też potrzebują częstszej zmiany butów. Nigdy nie należy kupować dziecku butów "na wyrost". Rozmiar butów musi odpowiedni nie tylko do długości stopy dziecka, lecz również jej szerokości. Zawsze też warto jest kierować się jakością kupowanego obuwia. Wiadomo, że dzieci biegają, skaczą jeżdżą na rowerze itp., dlatego ich buty muszą być nie tylko wygodne, ale też odpowiednio wytrzymałe oraz wyposażone w system wentylacji stopy.

Wiodący producenci obuwia mają w swojej ofercie dziecięce buty sportowe. Numeracja obuwia dla dzieci zaczyna się od 24 a kończy na 35-38 - różnie w zależności od marki. Firmowe buty sportowe dla dzieci mają podobne cechy użytkowe, różnią się jednak w zależności od tego czy są przeznaczone dla chłopców czy dla dziewczynek. W grupie butów dla starszych dzieci i młodzieży więcej jest modeli typu "unisex" czyli nie posiadających wyrazistych cech damskich lub męskich.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dziecięcych butów sportowych!

Sklep EGO SPORT na ALLEGRO